2019. március 10. vasárnap

Simán nyert a második helyen álló Baja.

KTE-Duna Aszfalt – Bajai Bácska FKE 61-87 (12-27, 23-9, 9-28, 17-13)

KTE: Molnár 26/6, Plézer 9/3, Lukács -, Kucsera 12, Fülöp 14 . Csere: Reszegi -, Huszka -, Lukácsi -, Popa -.

Az NB I. B Zöld csoportjának huszonharmadik fordulójában a fiatalok a második helyezettjét látták vendégül. A rossz első negyed után (12-27) a másodikban már javult a játék, Molnár Dánielék megnyerték a játékrészt, a félidőben 35-46 állt a táblán.

A fordulás után megint rossz periódus következett a KTE-Duna Aszfalt számára, Pongó Mertinék tizenkilenccel növelték előnyüket (44-75). Az utolsó negyedre már nem maradtak nyitott kérdések, megérdemelten nyert a Baja.

Váradi Kornél: - Gratulálok a Bajának a győzelemhez! Nem az eredmény, a mutatott mentalitásunk miatt is van min dolgozni. Ami eddig jól működött, az ma nem igazán ment.

Kucsera Dániel: - Sem védekezésben, sem pedig támadásban nem hoztuk azt, amit szerettünk volna. A jövőben azért fogunk dolgozni, hogy kijavítsuk a hibáinkat és ugyanolyan jó mentalitással játsszunk, mint az előző meccseinken.