EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Bravúr a Körmend ellen

2019. február 01. péntek

A közönség hathatós támogatásával, izgalmas végjáték után nyert a KTE-Duna Aszfalt.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 88-85 (18-23, 19-17, 29-22, 22-23)

KTE: Green 14, Wittmann 17/12, Dimics 1/3, Dramicsanin 15/6, Karahodzsics 9/3. Csere: Djeraszimovics 12/6, Mészáros M. -, Kucsera 6/6, Molnár M. 4.

Körmend: Bradford 14/6, Németh Á. 11/3, Price 19/9, Hammonds 11/3, Delas 7. Csere: Thames 13/6, Ferencz 3/3, Csorvási 7.

Hammonds kettesével indult a találkozó, majd Németh is betalált. Jobban kezdtek a vendégek, Bradford hármasa után már 0-7 állt a táblán, az első KTE-pontokat Green szerezte meg két és fél perc elteltével (2-7). Továbbra sem változott a játék képe, inkább a Körmend akarat érvényesült, de születtek jó megoldások a KTE-Duna Aszfalt részéről is (6-13). Ahogy azt várni lehetett, igen kemény védekezéssel rukkoltak elő a vendégek, ennek pedig nehezen találtuk meg az ellenszerét. Price triplája után 9-18 volt az állás, Kucsera viszont nagyon jól szállt be, „hideg kézzel” értékesített egy távolit, majd Dimics talált a gyűrűbe faulttal együtt, a bónusz azonban kimaradt (14-18). Karahodzsics dupláját követően már csak kettő volt közte (16-18), a negyed hajrája azonban az MTE-nek sikerült jobban (18-23).

Thames kétszer sem hibázott távolról, a különbség kétszámjegyűre hízott (18-28). Wittmann 2+1-es akciója sem törte meg a Körmend lendületét, Bradford egyből válaszolt egy triplával, időt kért Forray (21-31). Elkaptuk a fonalat, egy 8-0-s periódussal 29-31-re zárkóztunk, a védekezésünk is jó volt, Ferenczék majd’ három percig nem szerzett pontot. Zollner időkérése sem használt a Körmendnek, Kucsera második kísérletét is értékesítette távolról, először vezettünk (32-31). Karahodzsics is megdobta a már-már megszokottá vált tripláját (35-31). Szűk hat perc után szakadt meg az MTE gólcsendje, Németh büntetői után Delas egyenlített (35-35). Ferencz hármasával újra magához ragadta a kezdeményezést a Körmend (35-38), a különbség pedig nem is változott a nagyszünetig (37-40).

Nagyszerűen indítottuk a második félidőt, Djeraszimovics kilenc pontot szerzett két perc alatt (46-42). Állandósult a vezetésünk, magabiztosan, tele önbizalommal játszott a csapat (50-44), Németh és Hammonds tripláival azonban pillanatok alatt ledolgozta hátrányát a Körmend, majd a vezetést is átvette (50-52). Dramicsanin szemkápráztató passza után Wittmann dobta be második távoliját (53-52), bőven volt fordulat a játék ezen szakaszában. Bár a meccs előrehaladtával minimálisan meglépett a Körmend, Dimics vezérletével azonban sikerült felzárkózni (60-60). Wittmann rázta meg magát, két hármast is bedobott, közben Delas sem hibázott a vonalról, 66-62-vel ért véget a harmadik játékrész.

Ahogy haladt előre a találkozó, a KTE-Duna Aszfalt kezdte egyre inkább felőrölni a tabella második helyezettjét. A szurkolókra ezúttal sem lehetett panasz, a kritikus pillanatokban átlendítették a csapatot a holtponton, Dramicsanin vezérletével 78-70-re léptünk meg. Gyorsan ledolgozta hátrányát az MTE, Bradford és Price kiváló játékának köszönhetően újra vezetett (78-79), két perc volt hátra. Green büntetői után megint nálunk volt az előny, s innentől nem engedtük ki a meccset a kezünkből. Bár nagyon szoros volt a végjáték, mindenkinek helyén volt a szíve, s a közönséggel együtt 88-85-ös bravúrgyőzelmet aratott a KTE-Duna Aszfalt.