EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Nagyszerű meccsen vertük meg a DEAC-ot

2018. október 05. péntek

A második félidőben mindössze huszonnyolc pontot kaptunk. Szerencsét hozott Kovács István évfordulója.

KTE-Duna Aszfalt – DEAC 95–81 (26–28, 22–27, 25–14, 22–14)

KTE: Wittmann 11/3, Green 17/6, Djeraszimovics 21/3, Dramicsanin 23/12, Karahodzsics 14/3. Csere: Mészáros -, Dimics 2, Molnár M. 7.

DEAC: Dugat 11/3, Manigat 13/6, Borisov 29/3, Bognár 6, Amigo 6. Csere: Velkey 5/3, Polyák 9, Omenaka 2, Ramstedt -.

A kezdés előtt nem mást köszöntött Béres Tímea, Sörös Jenős és Wittmann Krisztián, mint a tizenöt éve megszakítás nélkül a csapatnál dolgozó legendás gyúrót, a mindenki által csak Dokiként ismert Kovács Istvánt.

Amigo kosara nyitotta a találkozót, majd Bognár volt eredményes, Karahodzsics triplájával pedig a mi is megszereztük első pontjainkat. Jobban kezdett a DEAC, amely a kiváló formának örvendő Borisov vezérletével 10-4-re lépett meg. Wittmann is elkapta a fonalat, többször is megvillant csapatkapitányunk, büntetőivel kettőre zárkóztunk (10-12). 15-15-nél végre utolértük ellenfelünket, de a vezetést nem tudtuk átvenni. Futottunk az eredmény után, ám nem hagytuk meglépni a Debrecent, 26-26-tal ért véget az első negyed.

Karahodzsics révén végre magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, közben elkezdődött a Borisov-show. Az első forduló MVP-je szinte tarthatatlan volt, nem csak támadásban, a mezőnyben is hasznos munkát végzett, a félidőben már huszonegy pontnál járt. Bár a különbség még mindig nem volt egetverően magas, viszont az tény, hogy az első félidőben a vendégek akarata érvényesült inkább. Úgy tűnt, Dramicsanin elrontott büntetője ellenére is sikerül két pontra csökkenteni hátrányunkat a nagyszünetre, de Manigat tízméteres triplája átírta ezt a forgatókönyvet (48-53).

Fotó: Réti Attila

Dugat kosarával nőtt a Debrecen előnye (48-55), de második félidőre egy teljesen más KTE ment fel a pályára. Wittmann triplája után Dramicsanin is betalált kintről, Green ziccerét Djeraszimovicsé követte, hosszú idő után vezettünk újra (58-55). A védekezésünk nagyon összeállt, támadásban pedig jól járt a labda. Sokáig fej-fej mellett haladtak előre a felek, 66-68-nál Karahodzsics nagy zsákolása újabb lendületet adott a társaknak. Djeraszimovics növelte az előnyt, Dramicsanin hárompontosával pedig kialakult a negyed végi 73-67-es eredmény.

Vezetésünk csak nőtt és nőtt, a nagyot játszó Djeraszimovics révén kétszámjegyűre hízott a különbség (77-67). A DEAC innentől csak kapaszkodott, de nem talált fogást Wittmannékon. Nem forgott veszélyben a győzelmünk a végjátékban: KTE-Duna Aszfalt – DEAC 95-81.