EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Bennragadtunk a buszban

2018. szeptember 11. kedd

Az első negyedet elrontottuk Székesfehérváron, utána viszont kiegyenlített volt a játék. Forray Gábor a vereség ellenére bizakodó.

Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 91-67 (31-10, 26-26, 14-18, 20-13)

Alba: Cartwright 14/12, Keller I. -, Markovics 11/3, Bullock 7/3, Heath 22/6. Csere: Boykins 12/6, Tóth 6/6, Varga 2, Peringer 2, Freeman 15/6.

KTE: Green 16/6, Wittmann 11/9, Djeraszimovics 10/3, Dramicsanin 14/3, Karahodzsics 1. Csere: Dimics 13/3, Mészáros 2, Molnár D. -, Fülöp -.

Pénteken a kecskeméti Mercedes-Benz Sport Akadémián láttuk vendégül a tavalyi bronzérmes Alba Fehérvárt, s izgalmas végjátékban, Freeman utolsó másodperces triplájával végül 81-81-es döntetlent játszottunk Braniszlav Dzunics csapatával.

Ma újra összecsaptunk az Albával, ezúttal viszont már Székesfehérváron. Az első negyedet nagyon elrontottuk, 31-10-re vezettek a hazaiak, ezután viszont kiegyenlített játék zajlott a pályán. A második negyed döntetlenre végződött (26-26), a harmadik játékrészt megnyertük (14-18), a találkozó utolsó tíz perc viszont Markovicséké volt (20-13) – így alakult ki a 91-67-es végeredmény.

A hétvégén újabb két edzőmeccs vár a csapatra, pénteken a Szabadkával mérkőzünk meg a Félegyházi Kupán, szombati ellenfelünk pedig a Szeged-Temesvár párosítás végkimenetelétől függ.

Forray Gábor: - Sajnos bennragadtunk a buszban, az első negyedben harmincegy pontot kaptunk. Az összeszedett hátrányunkat próbáltuk ledolgozni, nem adtuk fel a meccset, próbáltunk mindent megtenni. Az Alba egy nagyon jó csapat, nem tudtunk hozzá közelebb férkőzni. A tanulság az, hogy nem kezdhetünk így el egy mérkőzést, főleg egy éremesélyes együttes otthonában. Van előttünk feladat, de bizakodó vagyok a jövőre nézve, folytatjuk tovább a munkát.