2018. május 24. csütörtök

Hazai pályán ezúttal is fantasztikus győzelmet arattunk, az ötödik meccs dönt.

KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 91–72 (26–10, 27–17, 24–23, 14–22)

KTE: Pongó 10/6, Wittmann 19/9, Djerasimovic 11/3, Dramicanin 11/9, Karahodzic 17/3. Csere: Molnár M. 12, Molnár D. 9/3, Kucsera -, Blaskovits -, Fülöp 2, Orgona -.

Körmend: Wright 12/6, Hollins 4, Ferencz 12/6, Davis 9/3, Csorvási 14. Csere: Fanning 16/3, Halász 5, Bán -, Oroszi -.

Szinte álomszerűen kezdtük el a mérkőzést, Karahodzic duplája után Dramicanin volt kétszer eredményes távolról, időt is kért Antonis Constantinides (8-0). Ferencz, Csorvási és Wright révén zárkózott a Körmend (10-7), lendületünk azonban tovább tartott, Djerasimovic 2+1-es akciója után Wittmann talált be, a különbség tíz pont volt (17-7). A negyed végére előnyünk tovább nőtt, Djerasimovic utolsó másodperces triplája zárta le a játékrészt (26-10).

A forgatókönyv a második negyedben is hasonló volt, mint az elsőben. Mi diktáltuk a játék ritmusát, sikerült ráerőltetnünk akaratunkat ellenfelünkre. 32-16-nál Karahodzic dobott be palánkról egy távolit (35-16), nem sokkal később Wittmann szép megmozdulása után a lelkes közönség már a „húsz-húsz” rigmust kiabálhatta (38-16). Képtelen volt betalálni a Körmend, vezetésünk tovább nőtt, majd 45-18-nál Wittmann értékesített egy hármast, ekkor már harminc pont volt a közte (48-18), a nagyszünetben 53-27-re vezettünk.

A harmadik negyed kiegyenlítettebb játékot hozott, ám ezt a játékrészt is sikerült megnyernünk egy ponttal. Érdemes külön kiemelni a tizenkilenc esztendős Molnár Dániel teljesítményét, aki nagyszerűen lépett elő Bernard Thompson helyére, szép megmozdulásai után büszkén tapsolhattak a szurkolók. 77-50-es vezetéssel várhattuk a záró felvonást.

A lényegi kérdések talán már az első félidőben eldőltek, a csapat fantasztikus teljesítményt nyújtott. Jutott bőven a látványos akciókból, a szép egyéni megmozdulásokból, de ami a legfontosabb, hogy csapatként győztünk. Szombaton következik Körmenden a mindent eldöntő negyedik meccs: aki nyer, az négy közé jut.