EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Nem ment a csapatnak Körmenden

2018. május 22. kedd

Bernard Thompson a második negyed közepén megsérült, hiányát és a tizenöt kapott triplát nem bírtuk el.

Egis Körmend - KTE-Duna Aszfalt 104-68 (25-16, 31-12, 23-16, 25-24)

Negyeddöntő, 3. mérkőzés

Körmend: Wright 5/3, Hollins 8/3, Ferencz 14/6, Davis 28/15, Csorvási 14. Csere: Fanning 15/12, Halász 4, Németh 2, Horti 6, Tuoyo -, Bán 8/6, Oroszi -.

KTE: Pongó 13/9, Thompson 4, Djerasimovic 12, Dramicanin 12, Karahodzic 8. Csere: Molnár D. 2, Wittmann 2, Molnár M. 10, Kucsera 3, Orgona 2.

A párharc állása: 2-1, a Körmendnek.

Thompson zsákolásával indult a találkozó, a túloldalon Ferencz triplájával azonban át is vette a vezetést a Körmend. 10-5 állt a táblán, amikor Pongó hármasa után Molnár Márton zsákolt nagyot faulttal együtt, ám a ráadás büntető kimaradt (10-10). Fej-fej mellett haladtunk ellenfelünkkel, s bár a hazaiaknál volt az előny, de ott voltunk a nyakukban, egészen 19-16-ig. Innentől fogva nem tudunk már betalálni a negyedben, míg az MTE hat pontot szerzett, így 25-16-os előnnyel zárta az első játékrészt.

A második negyed abszolút Antonis Constantinides együtteséről szólt. A védekezésünk nem volt az igazi, de a támadásokba is csúszott hiba. A tizenötödik perchez közeledve állandósult a tizenötpontos különbség (37-22), ekkor azonban Fanning rázta meg magát, gyors egymásutánban két távolit értékesített az amerikai (43-22). Wittmann duplájával egyszer még bejöttünk húsz alá (43-24), ám a félidő hátralevő részében is a Körmend dominált: 56-28-ra vezettek Csorvásiék a nagyszünetben. Bernard Thompson megsérült a játékrész közepén, a továbbiakban már nem tudott pályára lépni.

A harmadik negyedben sem javult a játékunk, Kucsera Dániel, valamint Orgona Gergő is lehetőséghez jutott. A lényegi kérdések nagyon hamar eldőltek, végül 104-68-ra nyert a Körmend.

Nincs idő a búslakodásra, hiszen csütörtökön következik a negyedik mérkőzés. 18:00-tól a Messzi István Sportcsarnokban fogadjuk majd az MTE-t, hazai pályán legutóbb egy kiváló hangulatú mérkőzést nyertünk meg 93-78-ra.

Forray Gábor: - Gratulálok a Körmendnek, jó munkát végzett. Centerposzton faultproblémákkal küszködtünk, így szűkült a rotációnk. Korán elveszítettük Bernard Thompsont, akinek eltört a keze, úgy néz ki, vége a szezonjának. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy a játékosaim mindent megtettek, amit tudtak, a maximumot próbálták nyújtani. Ezen az estén mi fáradtan mozogtunk, a Körmend más sebességen kosárlabdázott. A play-offban mindegy a különbség, igyekeztem mindenkinek lehetőséget adni, hiszen már az első félidőben eldőlt a mérkőzés végkimenetele. A fiataljaink számára nagy dolog, hogy pontokat tudtak szerezni egy ilyen jó csapat otthonában. Csütörtökön várjuk a Körmendet, szeretnénk nyerni.