EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Fantasztikus játékkal egyenlítettünk

2018. május 18. péntek

Már a találkozó elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 93-78 (20-12, 20-16, 31-24, 22-28)

KTE: Pongó 11/9, Thompson 10/3, Djerasimovic 17/3, Dramicanin 17/9, Karahodzic 18/3. Csere: Wittmann 13/9, Molnár D. 5/3, Molnár M. 2.

Körmend: Wright 20/12, Hollins -, Ferencz 17/9, Davis 3, Tuoyo 8/6. Csere: Csorvási 8, Halász 11/9, Bán 8, Fanning 3/3.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

Kiválóan kezdtük el a mérkőzést, Karahodzic kosarai után Dramicanin volt eredményes, majd Djerasimovic dobott két büntetőt, 8-0 állt az eredményjelzőn. Ferencz vezérletével zárkózott a Körmend (8-5), ám nem törtünk meg, Molnár Dániel triplája után már kilenccel vezettünk (14-5). Később Karahodzic büntetőjét követően kétszámjegyűre nőtt a különbség (17-7), de az MTE csökkentette hátrányát a negyed végére (20-12).

Wright ziccere után Halász volt eredményes távolról (20-17), viszont megint jó periódust kaptunk el, Dramicanin tripláját Pongóé követte, újfent kilenc volt közte (28-19). Tartottuk magabiztos vezetésünket, nem ingott meg a játékunk. Nagyszerűen működött a védekezésünk, támadásban pedig bementek az üres helyzetek. Djerasimovic duplájával ért véget a félidő, 40-28-at mutatott a tábla.

Bár már a mérkőzés első felében is érződött, hogy a csapat nagyon akarja a győzelmet, a harmadik játékrészre viszont még nagyobb elánnal jöttek ki a játékosok. Dramicanin büntetői után Thompson 2+1-es akciója következett (45-28), ekkor már tizenhét pont volt az előnyünk. A Körmend egyszer visszajött tizenegyre (56-45), ekkor azonban Wittmann rázta meg magát, két triplát is bedobott csapatkapitányunk, közben Dramicanin sem tétlenkedett, majd Djerasimovic kettesével húsz pont fölé nőtt a vezetésünk (66-45), végül 71-52-vel várhattuk a záró felvonást.

A negyedik negyedre a lényegi kérdések már eldőltek, nem adtunk esélyt a Körmendnek a fordításra. 93-78-as győzelmet arattunk, kiegyenlítve ezzel a párharcot. Folytatás kedden, Körmenden.