Nem volt esélyünk Körmenden

2018. május 15. kedd

Orgona Gergő az első pontjait, Kucsera Dániel az első tripláját szerezte meg az A-csoportban.

Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt 77-59 (19-17, 20-15, 18-18, 20-19)

Körmend: Wright 9/3, Hollins 2, Ferencz 20/12, Davis 15/3, Csorvási 16. Csere: Fanning 13/9, Németh -, Halász -, Bán 2, Márton -.

KTE: Pongó 3/3, Thompson 6/3, Djerasimovic 10/3, Dramicanin 11/3, Karahodzic 4. Csere: Wittmann 7/3, Molnár M. 13, Kucsera 3/3, Fülöp -, Molnár D. -, Orgona 2.

A párharc állása: 1-0 a Körmendnek.

Nem kezdtük túl jól a mérkőzést, eleinte képtelene voltunk betalálni. 10-0 állt már az eredményjelzőn, amikor Molnár Márton az ötödik percben megszerezte első pontjainkat, ám később jött a válasz Ferencztől - előbb egy tempót, majd egy hármast értékesített a Körmend kapitánya (15-2). Molnár Márton kiválóan szállt be a meccsbe, pontjaival bejöttünk tíz alá, (15-7), viszont a hátralévő időben már nem tudtunk betalálni, míg ellenfelünk kétszer is eredményes volt (19-7).

Karahodzic duplájával csökkentettük hátrányunkat (19-9), de Fanning távolról talált be a túloldalon (22-9). 24-11-es állásnál megráztuk magunkat, előbb Dramicanin dobott be egy büntetőt, Molnár Márton újabb kosarát pedig Djerasimovic 2+1-es akciója követte (24-17). Benne volt, hogy akár közelebb is férkőzhetünk az MTE-hez, azonban nem a kísérleteink nem mentek be. Többször is gyorsindításból szereztek kosarat a hazaiak, akik a tizennyolcadik percben már 37-17-re vezettek. Minimálisan csökkentettük a hátrányt a nagyszünetre, 39-22-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

Biztatóan kezdtük a találkozó második felét, Dramicanin szerzett büntetőkből öt pontot, tizenkettőre csökkent a hátrányunk (39-27). Fanning volt eredményes, majd Dramicanin távolról talált be (41-30), egy jó védekezés után pedig már azért támadtunk, hogy a különbséget tíz pont alá tornázzuk. Ez utóbbi nem sikerült, s bár egy ideig tartottuk magunkat tizenkét ponton, a játékrész vége a Körmendnek sikerült jobban, amely leginkább a remekül játszó Ferencz Csabának köszönhetően 57-40-re vezetett harminc perc után.

Az utolsó negyedben már nem volt esélyünk a fordításra, viszont egy percig sem adtuk fel a küzdelmet. A mérkőzés végén lehetőséget kaptak a fiatalok is, Kucsera Dániel először volt eredményes az A-csoportban távolról, míg Orgona Gergő megszerezte első pontjait a felnőttek között, ezzel kialakult a 77-59-es végeredmény.

Forray Gábor: - Gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyerte meg a találkozót. Ehhez azért mi is kellettünk, hiszen az első negyedben ránk nem jellemző módon, puhán, enerváltan mozogtunk. Húsz százalékkal dobtuk a kétpontosokat, nullával a triplákat, így azért nehéz nyerni, főleg egy jó csapat otthonában. A második félidőt kihoztuk döntetlenre, betaláltunk kintről. Azért bosszant a vereség, mert végig megvoltak a helyzeteink, viszont nem tudtunk betalálni. A sport ilyen, remélem, hogy a következő mérkőzésen majd betalálunk, és tudunk egyenlíteni.

Molnár Márton: - Az első félidőben sok ziccert hibáztunk, illetve a távoli dobásaink sem mentek be. A találkozó második felében már bementek a tripláink, viszont a hátrányt nem tudtuk ledolgozni. Megérdemelten nyert a Körmend, gratulálok neki, készülünk a következő mérkőzésre.