Helytálltak a fiatalok

2018. május 12. szombat

Az utolsó negyedben tudott fordítani a végig amerikaikat rotáló Körmend.

Egis Körmend - KTE-Duna Aszfalt 84-67 (16-18, 23-20, 20-23, 25-6)

Körmend: Wright 16, Hollins 8/3, Ferencz 4, Davis 23/3, Csorvási 15. Csere: Fanning 16/3, Halász 2, Tuoyo -, Bán -, Oroszi -, Németh -, Márton -.

KTE: Wittmann 9/9, Thompson 16/3, Djeraszimovics 5, Dramicsanin 12/3, Karahodzsics 4. Csere: Pongó -, Molnár M. 11, Kucsera -, Molnár D. 5, Horváth K. 5, Fülöp -, Blaskovits -.

Dramicsanin triplája után Thompson szerzett két pontot, a Körmend első kosarát Hollins jegyezte (1-5). Jól kezdtük a találkozót, uraltuk a játékot, Molnár Márton ziccerével 10-5-re vezettünk. Wright középtávolijával 10-10-re zárkóztak a hazaiak, ám Wittmann és Molnár Márton is betalált kintről, az MTE részéről csupán egy Hollins-dupla érkezett (12-16). Bár két ponttal csökkentették hátrányukat Ferenczék, a vezetés így is nálunk volt a negyed végén (16-18).

A második negyedben hasonló volt a játék képe, mint az elsőben. Mi domináltunk, a Körmend pedig futott az eredmény után. Thompson büntetőjével már 29-22-es előnyünk volt, ám az negyed végéhez közeledve elkezdett zárkózni az MTE, amely Csorvási révén ki is egyenlített, majd Fanning közelijével a vezetést is átvette (38-36). Molnár Dániel kosara után 38-38 állt az eredményjelzőn, később Fanning büntetője zárta a félidőt, 39-38 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Wittmann dobott gyors egymásutánban két triplát, 44-39, újfent nálunk volt a vezetés. Csorvási kosarával egy pontra jött fel a Körmend (43-44), de nem törtünk meg, egy 11-4-es periódust produkáltunk (47-55). Ezúttal az MTE kapta el a fonalat, amely Davis vezetésével 55-53-ra zárkózott, Forray Gábor időt kért. Folytatták jó sorozatukat a hazaiak (58-55), ám a negyed vége ezúttal nekünk sikerült jobban, kiegyenlítettünk, majd Horváth tempójával magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést (59-61).

A záró felvonás már inkább a Körmendről szólt. Fanning pontjainak köszönhetően 66-62-re lépett meg Antonis Constantinides együttese, s bár Thompson triplájával egy pontra közelítettük meg riválisunkat (66-65), innentől kezdve már a hazaiak diktálták a tempót, Davis kettesével 73-65-re léptek meg. Nem maradt már esélyünk a fordításra, végül 84-67-es győzelmet aratott az MTE. Ezúttal több lehetőséghez jutottak a fiatalok, akik ezúttal is bizonyították, hogy lehet rájuk számítani.

Forray Gábor: - Gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyert. Elsősorban magunknak szeretnék gratulálni, hiszen amit elterveztünk, azt maximálisan véghezvittük. Az volt a kitűzött célunk, hogy a fiatalok, akik eddig kevesebb szerephez jutottak, azok egy ilyen jó csapat otthonában pályára tudjanak lépni, és megmutassák, mit tudnak. Meggyőződésem, hogy nem vallottak szégyent, biztos, hogy sokat fogunk hallani még ezekről a magyar fiúkról. Nagy élmény volt nekik, hogy a végén az amerikaiak ellen játszhattak, erre nem mindig van alkalmuk, hiszen az U20-as bajnoksághoz szoktak.

Kucsera Dániel: - Minden a tervek szerint alakult, nem volt már nagy tétje a találkozónak, a fiatalok több szerepet kaptak. Úgy érzem, hogy jól teljesítettünk, megfeleltünk az elvárásoknak.