Orgona Gergő debütált a felnőttek között.

Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 85–60 (24–19, 22–14, 20–13, 19–14)

Alba: Kovács Á. 7/3, Simpson 18/6, Harris 7/3, Lóránt 4, Keller Á. 12. Csere: Hill 6, Horton 6, Keller I. 4, Filipovity 10/6, Pointer 9/3, Varga -, Nshimba 2.

KTE: Pongó 7/3, Thompson -, Djerasimovic 16/6, Dramicanin 8, Karahodzic 11/3. Csere: Wittmann 8/3, Molnár M. 10, Orgona -, Fülöp -, Horváth K. -, Molnár D. -, Kucsera -.

Jobban kezdődött az Alba számára a mérkőzés, amely Harris vezérletével 8-2-es előnyre tett szert, nálunk Karahodzic volt eredményes. 10-4 után Kovács triplájára Dramicanin válaszolt, azonban Keller Ákos és Simpson kosaraival tíz pont fölé nőtt a hazaiak előnye (18-7). 20-9-es állásnál Wittmann révén visszajöttünk tíz alá (20-11), majd Horton zsákolása után Karahodzic 2+1-es akciója következett (22-14). Lendületbe jöttünk, Wittmann hármasát és Djerasimovic kettesét követően már csak három pont volt a hátrányunk (22-19), a negyedet Keller Iván pontjai zárták (24-19).

Lóránt és Horton kosarai után Pongó talált be (28-21), ám Pointer közelijével újfent kétszámjegyűre nőtt a különbség (32-21). Simpson sikeres tempójával már tizenhárom volt közte (36-23), állandósult az Alba magabiztos vezetése. Wittmann ziccerével egyszer meg bejöttünk tíz alá (38-29), a nagyszünetre azonban növelte vezetését Braniszlav Dzunics együttese, 46-33 állt a táblán félidőben.

Lóránt duplájára Dramicanin válaszolt a túloldalon, így indult a harmadik játékrész. Magabiztosan őrizte előnyét a Fehérvár, nem tudtunk felzárkózni. A negyed végén egy kicsit megingott a játékunk, amit ellenfelünk jól használt ki, Harris utolsó másodperces hármasával pedig húszpontos vezetés tudatában várhatta a záró felvonást az Alba.

A negyedik negyedben már nem volt esélyünk a fordításra, megérdemelten nyert a Fehérvár. A mérkőzés végén magyar ötössel voltunk fent a pályán, ráadásul a nyáron Szentesről érkező, 17 esztendős Orgona Gergő is szerepet kapott, a mai volt élete első A-csoportos mérkőzése. 85-60-as végeredmény alakult ki, legközelebb Körmenden lépünk pályára.

Forray Gábor: -A futballban mindenki tudja, hogy Arjen Robben balra fogja visszahúzni a labdát, mégsem tudják levédekezni. Ma is ez történt, tudtuk, hogy mire számíthatunk, viszont az Alba ellen nagyon nehéz játszani. Gratulálok a Fehérvárnak, mindkét csapatnak további sok sikert kívánok.