Teljesítményünkre ezúttal sem lehetett panasz, a végén érvényesült a papírforma.

KTE-Duna Aszfalt – Alba Fehérvár 67–77 (17–17, 20–13, 11–24, 19–23)

KTE: Pongó 1, Thompson 14/6, Djerasimovic 16/3, Dramicanin 21/6, Karahodzic 7. Csere: Wittmann 2, Molnár M. 6, Molnár D. -, Fülöp -.

Alba: Hill 12, Simpson 3/3, Pointer 12/3, Lóránt 12/3, Keller Á. 6. Csere: Harris 17/9, Horton 12, Kovács Á. 3/3, Filipovity -.

Keller kosara nyitotta a találkozót, első pontjainkat Thompson szerezte. Jobban kezdtünk, 6-2-re léptünk meg, kiválóan működött a védekezésünk, támadásban pedig kihasználtuk helyzeteinket. Thompson triplájával már 13-6 állt a táblán, majd Wittmann is eredményes volt (15-6). A negyed hajrája az Albának sikerült jobban, Lóránt büntetőivel kiegyenlítettek a vendégek, így ért véget a az első tíz perc. (17-17).

Djerasimovic hármasára Harris válaszolt a sarokból (20-20). Jó periódust fogtunk ki, Dramicanin és Karahodzic öt-öt pontot szerzett, fehérvári oldalról mindössze egy Harris-zsákolás született (30-22). Később Djerasimovic középtávolijával kétszámjegyűre nőtt előnyünk (36-25), ám az Alba tudott csökkenteni a különbségből a nagyszünetre, 37-30-as vezetéssel mehettünk fújni egyet.

A harmadik negyedet rosszul kezdtük el, sok volt az eladott labdánk, illetve tiszta dobásokat is elhibáztunk. A Fehérvár felzárkózott egy pontra (43-42), s bár egy ideig csak futott az eredmény után, Harris triplájával átvette a vezetést (48-49). Nem tudtunk már betalálni a negyedben, ellenfelünk pedig 54-48-ra vezetett harmincpercnyi játék után.

Keller zsákolása után már 60-51-es előnyük volt a vendégek, Forray Gábor időt kért. Felzárkóztunk négy pontra (56-60), és bár küzdöttünk, hogy sikerüljön visszakapaszkodnunk, nem jártunk sikerrel. A nagyot játszó Harris újabb duplájával tíz pont volt a különbség (59-69), reális esélyünk pedig már nem maradt a fordításra. Mindent megtettünk, de ez nem volt elég a tavalyi bajnok ellen, amely 77-67-re megnyerte a találkozót.