EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Megszorongattuk az Olajt

2018. február 16. péntek

Marko Djerasimovic betegség miatt mindössze nyolc percet játszott, ennek ellenére sokáig tudtuk tartani a tempót a Vojvoda Dávidékkal, méltó ellenfelei voltunk a végső győzelemre is esélyes Szolnoknak.

KTE-Duna Aszfalt – Szolnoki Olaj KK 78–89 (22–17, 21–26, 17–23, 18–23)

KTE: Pongó 11/3, Thompson 18/12, Djerasimovic -, Dramicanin 19/15, Karahodzic 8. Csere: Wittmann 16/12, Molnár M. -, Horváth K. 6/3, Molnár D. -.

Szolnok: Perry 19/15, Vojvoda 12/6, Ford 14/6, Milosevics 10/3, Andric 10. Csere: Tóth Á. 11, Browning 8/6, Kovács P. 3/3, Polyák 2.

Jól kezdtük a találkozót, hiszen egy perc elteltével, Thompson triplája után 5-0-ra vezettünk. Ford szerezte meg a Szolnok első pontjait, távolról volt eredményes az amerikai, Milosevics egyenlített, Perry hármasával pedig már az Olajnál volt a fór (5-8). Jó iramú volt a találkozó, szebbnél szebb megoldásoknak tapsolhattak a szurkolók. Thompson második hármasával 10-8-ra módosult az eredmény, később 16-16-nál Dramicanin köszönt be a sarokból (19-16). Tóth Ádám mehetett büntetőzni, de csak a másodikat értékesítette. Két másodperc volt még a negyedből, Wittmann saját térfélről eleresztett próbálkozása pedig csont nélkül hullott a gyűrűbe, így 22-17-re vezettünk.

Polyák ziccerével zárkózott az Olaj, de Karahodzic két büntetővel felelt. Tóth volt eredményes, Vojvoda egyenlített, Ford révén pedig megint vezetett Alekszics csapata (24-26). Andric 2+1-es akciójánál időt kért Forray Gábor (24-29), ami jó húzásnak bizonyult. Óriási dobópárbaj alakult ki, Dramicanin hármasára Ford válaszolt (27-32), majd Pongó sikeres távoliját Thompsoné és Horváthé követte, 36-32-re vezettünk a tizenhetedik percben. Browning is eredményes volt kintről (36-35), Thompson ziccere után pedig Perry talált be a triplavonalon túlról (38-38). 40-40-nél Perry újabb hármast értékesített, ám erre is volt válaszunk. Wittmann utolsó másodperces, egylábas kísérlete megint célba ért a dudaszó pillanatában, így egállal mehettünk el a nagyszünetre (43-43).

Közönségszórakoztató játékot láthattak a nézők, mindkét oldalon szép megoldások születtek. Érdemes kiemelni, hogy a félidőben 9/17 volt a triplamutatónk.

Thompson tempóját Pongó duplája követte, 47-43-ra vezettünk. Perry révén zárkózott ellenfelünk, majd kicsivel később Andric kosara után már vezetett (49-50). Kimaradtak a dobásaink, az Olaj pedig kihasználta helyzeteit, és egy 10-4-es futással 60-53-ra lépett meg. Wittmann hármasával feljöttünk hatra (56-62), ám Browning középtávolija és Ford zsákolása után kétszámjegyűre nőtt a differencia (56-66). Wittmann még bedobott egy triplát, Horváth pedig egy büntetőt értékesített, így 60-66-tal várhattuk a záró etapot.

Ford zsákolt újfent, majd Dramincanin volt eredményes távolról (63-68), egy gyors pontváltás után Thompson is betalált kintről, két pont volt a hátrányunk (68-70). Itt azonban beragadtunk, nem tudtunk kosarat szerezni, a Szolnok pedig Perry vezérletével megint tízre növelte a különbséget (68-78). Ekkor dőlt el véglegesen a találkozó, és bár a továbbiakban is küzdöttünk becsülettel, nem volt esélyünk fordítani. Kovács hárompontosával alakult ki a végeredmény, 89-78-ra nyert az Olaj, amely készülhet a holnapi, Alba elleni elődöntőre.

Forray Gábor: -Gratulálok az Olajnak, itt csak az számít, hogy ki hagyja el győztesen a pályát. Büszke vagyok a játékosaimra, számomra ők győztesek. Sajnos Marko Djerasimovic a bemelegítésnél rosszul lett, igazi sportemberként elvállalta a játékot, de leesett a vérnyomása, nem akartuk kockáztatni, hogy pályán tartsuk. Harmincöt percig megfelelően tudtuk pótolni, a fiataloktól, akik előléptek, nyilván nem lehet elvárni, hogy azt a szintet hozzák, mint Marko. Óriási szívvel küzdve, végig partiban voltunk a végső győzelemre is esélyes Olajjal. Jó, hogy sokan eljöttek Szolnokról, hiszen nem jó üres csarnokban játszani, így azért hasonlított az atmoszféra egy kosárlabda mérkőzéshez. Kecskemétről is szép számmal ellátogattak a meccsre, a késői időpont ellenére is biztattak minket -ezt nagyon szépen köszönjük. Azt gondolom, hogy nem okoztunk nekik csalódást. Dolgozunk tovább, hogy elérjük a célunkat, amit kitűztünk magunk elé.