Tizenkét ponttal nyert az Olaj.

Szolnoki Olaj KK – KTE-Duna Aszfalt 79–67 (18–15, 26–21, 15–15, 20–16)

Szolnok: Perry 18/12, Vojvoda 18/9, Ford 13/3, Milosevics 4, Tóth Á. 7. Csere: Kovács P. 7, Andric 5, Phillip 5/3, Polyák 2, Tóth Z. -.

KTE: Pongó 15/12, Thompson 9/6, Derasimovic 13/3, Dramicanin 9, Karahodzic 16. Csere: Wittmann 3/3, Horváth K. 2, Molnár M. -, Fülöp -.

Karahodzic duplája nyitotta a találkozót, majd Pongó is betalált, Perry szerezte meg az első hazai pontokat. Jól kezdtünk, eleinte inkább a mi akaratunk érvényesült, Karahodzic vezérletével 9-4-re léptünk meg. Vojvoda triplájával jött fel az Olaj, később szintén a válogatott hátvéd kosarával vette át a vezetést Alekszics csapata (14-12), végül Wittmann hármasa zárta a negyedet, 18-15-re vezetett a Szolnok.

Kiegyenlített küzdelmet hozott a második játékrész is, bár meg kell jegyeznünk, hogy mi futottunk az eredmény után, viszont tetemesebb előnyt nem tudtak kidolgozni Kovácsék. Jó példa erre Perry távolija is (25-18), amire egyből jött a válasz Pongótól (25-21). Egyszer sikerült meglépnie tíz ponttal az Olajnak (36-26), de Thompson tripláinak köszönhetően visszajöttünk (36-32). A félidő hajrája Vojvodáéknak sikerült jobban, több eladott labdánk és kimaradt dobásunk volt, ezeket kihasználták a hazaiak, végül 44-36-os állásnál szólalt meg a nagyszünetet jelző duda.

5-0-s futással kezdtük a harmadik etapot (44-41), de Perry hármasa után lendületbe jött a Szolnok, újfent tíz volt közte (52-42). Nem adtuk fel, tovább harcoltunk, sikerült megint felzárkóznunk, Derasimovic kettesével már csak öt pont volt a hátrányunk (52-47). Állandósult ez a differencia, de a negyed végén Vojvoda klasszis triplájával nyolcra növelte csapata előnyét, 59-51-es eredménnyel fordulhattunk rá a záró felvonásra.

Ismét Perry kosara után jött lendületbe az Olaj, és bár próbáltuk tartani magunkat, de a hazaiak gyorsan le akarták rendezni a találkozót. Andric talált be, 75-57-re vezetett csapata, a végén még kozmetikáztunk az eredményen, de győzelmi esélyeink nem voltak. Tisztesen helytálltunk az egyik legnagyobb bajnokaspiráns otthonában, Horváth ziccerével alakult ki a végeredmény: Szolnoki Olaj KK - KTE-Duna Aszfalt 79-67.

Forray Gábor: Gratulálok az Olajnak, megérdemelten nyertek. Nem játszottunk alárendelt szerepet, a mérkőzés bizonyos periódusaiban méltó ellenfelek voltunk. A vereségünket Vojvoda és Perry klasszisa okozta, kritikus pillanatokban a semmiből dobtak extra hárompontosokat, ezek kicsit demoralizáltak minket. Jól védekezett a Szolnok, a nyomás hatására könnyed passzokat akartunk adni, amiket a zóna elvitt, ezekből pedig könnyű kosarakat kaptunk. Ezért alakult ki a nyolc-tíz pontos különbség, egyszer elmentek majdnem hússzal, de vissza tudtunk jönni. Egy percig nem forgott veszélyben a hazaiak győzelme, meg kell tanulnunk negyven percig koncentrálni. Ha ilyen komoly csapat otthonában tudunk így játszani, akkor a mi céljaink eléréséhez ez egy pozitív visszajelzés. Nem vagyunk boldogok, vesztesen hazamenni sohasem jó dolog, de azt gondolom, hogy ebből most lehet erőt meríteni és építkezni. Sok sikert kívánok a Szolnoknak!