A harmadik negyedet nagyon elrontottuk.

JP Auto-Jászberényi KSE – KTE-Duna Aszfalt 97–80 (20–23, 25–24, 30–15, 22–18)

JKSE: Rakics 16/12, Wallace 33/15, Kerpel-Fronius 6, Lucsics 14/6, Sejfic 18. Csere: Cseh 2, Molnár M. 8.

KTE: Pongó Má. 6, Thompson 17/6, Derasimovic 17, Dramicanin 8, Karahodzic 8. Csere: Wittmann 15/6, Molnár M. -, Horváth K. 9/9.

Thompson büntetőivel indult a találkozó, majd Derasimovic is betalált, jászberényi oldalon Wallace nevéhez fűződtek az első pontok (2-4). Jól kezdtük a mérkőzést, 10-4-nél viszont egy kicsit megtorpantunk, a JKSE pedig egy triplával átvette a vezetést (11-10). Innentől fogva kiegyenlített volt a játék, viszont az előny nálunk volt, Rakicék futottak az eredmény után, 20-23-mal ért véget az első etap.

A második játékrészben inkább a Jászberény akarata érvényesült. Rakic hárompontosával kiegyenlítettek (28-28), majd Molnár Marcel vezérletével megléptek egy kicsit, 36-30-ot mutatott a tábla. Dramicanin büntetőivel kezdtük el a felzárkózást, Karahodzic és Pongó Máté is betaláltak, Thompson kosarával pedig egyenlő volt az állás (38-38). A húsz esztendős Horváth Kristóf kiválóan szállt be a mérkőzésbe, hármasával 44-43-ra vezettünk, ez már a második volt neki. Wallace mehetett büntetőzni, nem hibázott (45-44), de jött a válasz Thompsontól, amerikai játékosunk triplája zárta a félidőt, 47-45-ös előnnyel mehettünk a nagyszünetre.

Kezdte egyre inkább átvenni az irányítást Nikola Lazic együttese, Rakic hármasával 57-51-re vezettek a hazaiak. Dramicanin duplájával zárkóztunk, de újabb jászberényi hármasok jöttek, Lucic és Wallace is betaláltak a vonalon túlról (63-53). Időt kellett kérnie Forray Gábornak, használtak is a mester szavai, hiszen előbb Wittmann értékesített három büntetőt, majd Horváth dobott egy újabb triplát (63-59). Lazic is időt kért, majd Sejfic szerzett gyors egymásutánban hat pontot, újfent tíz volt a differencia (69-59). Wittmann hárompontosával zárkóztunk, de a játékrész hajrája a JKSE-é volt, 75-62-re vezettek az utolsó negyed előtt.

Derasimovc és Karahodzic kosarai még adtak némi reménysugallatot, nyolc perccel a vége előtt nyolc pont volt a különbség (77-69), de egy 8-0-s jászberényi futás végleg megpecsételte a sorsunkat (85-69). Ez ma nem a mi napunk volt, 97-80-ra nyertek Cseh Györgyék.

Forray Gábor: -A második félidőre tulajdonképpen bennmaradtunk az öltözőben, ennek meg kell néznünk majd az okait. A Jászberénynek beakadtak az extra dobásai, ez megadta nekik az alaphangot, annyira felspanolta őket, hogy extázisban játszottak. Megérdemelten nyertek, puhán védekeztünk az egész mérkőzés során. Megbeszéltük a szünetben, hogy mit kéne csinálni, de ez nem úgy sült el, ahogy kellett volna. Gratulálok a Jászberénynek.

Következő mérkőzésünket jövő hét szombaton, 18 órai kezdettel játsszuk a MAFC ellen a Messzi István Sportcsarnokban.