EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Az Alba ellen is nyertünk

2017. szeptember 09. szombat

Második edzőmeccsünket is megnyertük, ezúttal a tavalyi bajnok volt az ellenfél.

KTE-Duna Aszfalt - Alba Fehérvár 87-80

KTE: Pongó Má. 17, Thompson 29, Derasimovic 16, Dramicanin 11, Molnár M. 6.

Csere: Pongó Ma. 6, Fülöp 2, Molnár D. -, Kucsera -.

Az első negyedet mi, a másodikat az Alba nyerte meg magabiztosan, így egészen szoros volt az eredmény húszpercnyi játék után (43-42). Thompson ismét kiválóan játszott, agresszívan támadta a gyűrűt, amiből általában kosár született, az Albából pedig Lóránt és Harris emelkedett ki. Fej-fej mellett haladt a két csapat, ezt bizonyítja a 22-22-es harmadik etap. Az utolsó játékrészben aztán eldöntöttük a meccset, a Szeged után a fehérváriakat is legyőztük.

Forray Gábor: -Mindig jó érzés győztesen elhagyni a pályát, még akkor is, ha csak edzőmeccset játszunk. Az Alba nagyon jó csapat, tavaly ők voltak a bajnokok és valószínűleg idén is ott lesznek a legjobbak között. Kevesebb volt a hiba védekezésben, mint legutóbb a Szeged ellen, ettől függetlenül azonban még dolgoznunk kell rajta. Kemény edzések várnak ránk, a következő találkozón még fáradtabbak lesznek a játékosok, mint most. Jó úton haladunk, hiszem, hogy a befektetett munkának meglesz a gyümölcse.